Loading...
Fuga z trasem BOLIX_KL 2018-05-15T13:18:06+01:00

Project Description

FUGA Z TRASEM BOLIX_KL

Stosowana jest do murowania z jednoczesnym spoinowaniem ścian konstrukcyjnych, osłonowych i elewacyjnych oraz ogrodzeń, kominów (izolowanych od wysokiej temperatury) i elementów dekoracyjnych z cegieł klinkierowych i kamienia (z wyłączeniem marmuru). Może być również stosowana do murowania z pełnych cegieł ceramicznych, wapienno-piaskowych oraz bloczków i elementów betonowych. Dzięki możliwości murowania z jednoczesnym spoinowaniem znacznie ułatwia i skraca prace murarskie. Można ją stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków do wykonywania spoin o szerokości od 12 do 15 mm.

Cement trasowy – zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów, obniża skurcz zaprawy, poprawia urabialność zaprawy, nie powoduje wysoleń. Zalecany szczególnie do wykonywania zapraw do układania kamieni wrażliwych na przebarwienia, ułatwia obróbkę.

Zużycie /przy szerokości spoiny 12 mm/ ok. 45 kg/m2
Zużycie /przy szerokości spoiny 15 mm/ ok. 55 kg/m2
Temperatura stosowania +8 do +25 °C
Proporcje mieszania 4,0-4,4 litra wody na 25 kg worek

BOLIX KL służy do murowania wewnątrz lub na zewnątrz budynków na pustą spoinę lub z jednoczesnym spoinowaniem:

*ścian konstrukcyjnych, elewacyjnych,

*łuków, sklepień,

*ogrodzeń,

*kominów (izolowanych od wysokiej temperatury),

*elementów małej architektury, wykonanych z cegieł klinkierowych, elementów kamiennych niewrażliwych na przebarwienia, pełnych cegieł ceramicznych, bloczków i elementów silikatowych oraz betonowych.

Zaprawa może również służyć do spoinowania elewacyjnych płytek klinkierowych, kamiennych i ręcznie formowanych o grubości do 3 cm.


Cena (opakowanie 25kg) :

 

Antracyt – 55 zł

Brązowy – 55 zł

Ciemnobrązowy – 55 zł

Ciemnoszary – 45 zł

Grafitowy – 55 zł

Piaskowy – 55 zł

Szary – 45 zł

Piaskowy – żółty – 65 zł

Biały (bez trasu) – 45 zł